2008
så här såg det ut då
En observation är att small och mid cap inte tappar lite mycket i förhållande till large cap, som i senaste två veckornas nedgång.
tänkte också på det. idag var det verkstad o banks på lc som sänkte. ingen panik alls i mid el small som det brukar vara sånna här dagar.
nu försöker vi på uppsidan
bland de absolut sjukare rörelser jag varit med om. el det tycker jag iof sig ofta.
kanske världens tråkigaste dag fram till ca 15. jag halvsov, spelade wow osv. noterar att vi börjar trenda ned lite o börjar korta vid 14:30.
bom. herr B köper lite bac. snurrar på peruken. blir tom mikrolång som räddar de tidigare förlusterna från shorts. sen händer något helt oförklarligt i tysken. 300pkt rakt ned = 5% ingen har några news om vad som händer.
nåja. det var skoj iaf
Är det, det man kallar flash crasch?
hehe jag tror inte det faktiskt. det verkar vara ryktesdrivet.
Rumpino,
Jag gjorde en liknande jämförelse men med början på toppen 2007.
Vad har du för tankar om framtiden nu jämfört med (2007-) 2008? Någon extrapolering kanske?
tyvärr. gissa framtid är inte min grej. det har jag helt slutat med. jag är dock skaplig kontraindikator. är alltid som mest håsad på toppen o bäsad på botten. mao ligger mitt bias på nedsidan just nu
#9:))))
samma här

Visa sida
Ogilla! 8
Gilla!
snygg dag
Inlägget är redigerat av författaren.