Grupp: Huvudforum

Valutarapport v42 EOW

0
Ogilla!
9
Gilla!
2009-10-19 08:19:07
Ladda ned

Här kommer veckans valutarapport.

Dollarn fortsätter att försvagas mot EUR och JPY mot USD. SEK stärks mot vissa och försvagas mot några. Rakt över är dock de större trenderna intakta.

Studerar man den valutajusterade indextabellen ser man att de större Europeiska indexen gick svagast med FTSE 100 i spetsen. 

Mvh mossle27

0
Ogilla!
7
Gilla!
2009-10-19 08:28:44
Ladda ned

Ursäkta. Fel bild i #0. 

Mvh mossle27

0
Ogilla!
9
Gilla!
2009-10-19 08:37:23
Ladda ned

Fortsätter med de svenska indexen.

Tabellerna är har rakt igenom "gröna". Det man kan se är att de mindre indexen har svagare utveckling än de större.

Volymerna för de mindre visar fortsatt på ett ökat intresse för dessa aktier. I AD-ratiokurvan är Mv-kurvan fortsatt över mitten.

Mvh mossle27

0
Ogilla!
5
Gilla!
2009-10-19 08:52:16

Jaha!

Vissa måndagsmornar blir det bara fel. #1 och #2 tillhör självfallet min indexsummering v42 och inte valutarapporteringen. Ber om ursäkt för detta.

Mvh mossle27

Upp till toppen
Kommentera

 

Tjäna mer pengar på dina aktieaffärer

Bli medlem på Aktieguiden gratis på 30 sekunder.

Som medlem på Aktieguiden kan du:

  • Läsa träffsäkra tips och analyser från duktiga traders
  • Ställa frågor till och chatta med aktieproffs
  • Få gratis tillgång till en över miljon inlägg aktiehandel
  • Skapa egna privata forumgrupper

För att få delta i diskussionerna på Aktieguiden krävs att du verifierar ditt mobilnummer. Läs gärna mer om varför verifiering behövs.

 

Redan medlem? Klicka här för att logga in.