Oddsen
för mej handlar aktiehandel om oddsen. givetvis ej fastställda på något 'vetenskapligt' sätt utan från hur jag själv bedömmer dem.
nu tycker jag att oddsen börjar bli förmånliga för en studs i kled. den är sjukt påsåld och vi har ett RSI14 under 12. det är otroligt lågt för ett large cap bolag. givetvis signalerar det rejäl svaghet men det behöver man ju inget RSI för att se.
sånna här trades är ofta svårare att förvalta än en trendföljande ... men ibland brukar de ge en sju helvetes studs. ibland blir man f*ckad.
jag har ingen egen posse fn (har trejdat runt den lite dåligt senaste dagarna). står en bit ned för en ev. nedkörare till. noterar att SBN drog i stoppen nyss. de köpte den vid 52 häromdagen. noterar även till mitt förtret att det surras för mkt om den på chattarna .. kanske ska den ned en bit till.
#1 Din kursdata ser inte riktigt ut att stämma Björta. Ser annorlunda ut i Vikingen och även jämfört med rumpinos graf.
bra tajming på #0 så långt, tyvärr fick jag inga.
vad tycker ni om oddsen här då? köper ni detta stöd?
den bröt ned
den försöker. gillar inte riktigt utseendet. vid hårt påsålda aktier vill man helst ha en V-botten. men men .. allt funkar så länge det blir rätt. tyvärr handlade jag runt min posse fel och är utanför, igen.
en falsking? börjar se jobbigt ut för denna.

Visa sida
Ogilla! 8
Gilla!
Lite pos divergenser. (Week)
Edit. Hittar dock inga div i day.
Vh Björta
Inlägget är redigerat av författaren.