Nasdaq
Med tanke på den impulsiva uppgången sen slutet av B ,korrigeringen sen början av 04 verkar vara slut och uppgångspotentialen för C är minst lika med A.
Ja, all time high för Omx är inte helt omöjligt det heller.
verkstad kan ha 20% uppsida. Telia till 70. Azn kan säkert trampa på.
Bankerna ångar ju på. HM är ju kraftigt bullish. Eric kan mkt väl nå 35-40 kr.
Skulle det bli så är det ju ATH på OMX.
Jag tar dock dag för dag och vecka för vecka.
"ATH inte omöjligt". Nej det verkar mer och mer troligt. Men rejält guppigt kan det bli på vägen. Och de guppen vill ja också vara med på, så devisen dag för dag är nyttig.
Momentum
Enligt beräkningen target ska hamna vid 38.2% Fib korrigering från NDx,s top till botten (gröna linjer) vilket är nämligen 2190.
Om C har lika många monthly bars som A ,alltså 15st då hamnar tidsperspektivet runt Oct 07 ,korrigeringen B har 30 M bars.
NDx bryter upp från området med kraftigaste Price by volume bars ,vilket bekräftar att blommans trendje blad håller på växa ut ,tack vare den soliga säsongenoch trots det dåliga sentimet vädret!
Target 2190 med tidsperspektivet Oct 07 ,blev nådd ,perfekt just i Oct 07 ,inte ens en månad fel
Rekommendationen i den här tråden visade sig vara perfekt med facit i hand .
What is next: med tanke på att fib nivån 2190 är redan överskriden med god marginal ,chansen är stor att uppgången fortsätter .

Visa sida
Ogilla! 9
Gilla!
Ojojoj det vore coolt. Men jag säger inte emot (för jag har ingen aning) för du verkar ha legat rätt ganska länge betr. börsen.