bli PRO - gratis!
Jag inbjuder härmed till en mycket anspråkslös tävling.
Denna tävling riktar sig enbart till dem som inte är betalande medlemmar.
Vinnaren erhåller PRO-status under 12 månader, senast from 14 dgr från det att dennsamma är korad.
Tävlingen går ut på att författa den bästa motiveringen till varför man skall erhålla priset.
-Den som önskar deltaga skall skriva en motivering till varför just den skall erhålla priset (ett gratis PRO-abonnemang).
-Motiveringen skall skrivas som en kommentar härunder.
-Denna "omvända slogan" skall finnas publicerad härunder senast den 31/3 kl. 23:59:59.
-Deltagare äger ej rätt att editera sitt inlägg efter det att det blivit publicerat. Sker detta är deltagaren diskvalificerad.
-Tävlingsledningen är enväldig och fäller det slutgiltiga avgörandet. Tävlingsledningens beslut kan inte överklagas.
-Vinnaren koras den 2/4.
Må bäste kvinna eller man vinna!
---
/MM
Jamen det är lysande Mailman, driv med de presumptiva kunderna - helt rätt strategi om man vill utöka antalet betalande medlemmar...
Hej !
jag Utsikt... borde få stipendiet.. Därför att då kommer fler att bli betalande.
Hur då undrar säkert Mr Mailman.. Jo det beror på att då kan jag ju låsa mina mycket vinstgivande case och flera här blir ju då tvungna att bli betalande..
Nu har jag ju alldeles förlänge bjudit på både 200% are samt sättit toppen på ryssland mm,mm..
Så Mailman vill du slå ett slag för AG så vet du vad du bör göra . ;) Mvh Stipendiesökarn Utsikt ;)
En snål man från Poltava
såg andra bidra o slava
ville själv dock bli bjuden
på Pro hos AktieGuden
men föll på att ej kunna stava
Mvh schrek
#5
:-) - den var fin, och så snabb!
Vh Björta
#5 *stående ovationer*
Tycker det är lite ofint att håna oss seriösa bidragsökare... ;)
Om jag vinner så kommer jag att bidraga med minst två OMX analyser / vecka.
Mvh TWA.
#5 Kanonbra :-)
mvh edvin
är tävlingen redan avgjord ? ;)
för att jag har det bästa smeknamnet? ;)
påminnelse
---
/MM
en gång till
---
/MM
Kom igen nu alla ni som inte är pro medlemmar!!
Här har ni chansen att pröva på gratis ett helt år!
Det måste finnas betydligt fler som vill ta chansen och skriva en motivering innan tiden rinner ut.
Mvh Bengbulan
Kommer att bidra med fler lysande analyser än den senast på Pricer:-)
Min enda motivering är att jag så gärna hade betalat avgiften om jag hade råd. Jag är berättigad till reducerad avgift, så jag vill inte påstå att det är AGs "fel", utan det är helt och hållet självförvållat eftersom jag valt att vara ensamstående mamma och studera på en och samma gång :)
Jag handlar inte med aktier just nu, men är ändå intresserad och hoppas kunna få möjlighet att göra det (snart?) igen i framtiden. Försöker hålla mig aktiv genom mina grupper tills dess och förhoppningsvis vara delaktig i att öka den gemytliga och vänskapliga stämningen här. Sen fusk-investerar jag lite genom ett blygsamt månadssparande i en etisk miljöfond.
Det finns säkert många andra som genom sin aktivitet här förtjänar Pro i ett år mer än jag gör, men eftersom jag så gärna vill och så ofta försökt få in det i min budget utan att lyckas är jag tvungen att iallafall vara med här och göra ett försök.
Vänligen // Carina
Ps(sst). Du har väl sett mina grupper Café Vitae, Föräldrar och Matlaget?
sista påminnelsen
---
/MM
Då var det dags att kora segraren.
Följande deltagare har lämnat bidrag:
waster
precis
schrek
twa.
hårdhona
CarinaW
Således totalt sex deltagare. Absolut mycket färre än vad jag räknat med på förhand.
Och efter att ha synat ovanstående kandidaters motivering väljer jag att ge sign "precis" priset - ett års PRO-abonnemang. Grattis!
Jag fixar det administrativa med WM.
---
/MM
Tack så mycket! det känns hedrande! trodde aldrig att jag skulle vinna denna trevliga tävling. Dock lite svagt startfält, hade räknat med benhård konkurrens.
Nu skulle jag vilja hålla löftet jag utlyste genom att utse två andra vinnare, som i sin tur får ett halvt års medlemskap betalt av mig.
jag vet inte om jag ska använda mig av de övrigas befintliga tävlingsbidrag eller om jag låter er få en ny chans. Och jag vet inte om jag ska ta hjälp av mailman med juryarbetet eller om jag ska vara enväldig domare? ska jag göra en ny tråd eller är det okej att fortsätta här i samma? vad tycker ni?
Deadline sätter jag till sista april, motivera på nu. besked om vinnare kanske dröjer tilll den 13:e/14:e maj.
mvh Johan
alltid kul att kunna glädja ngn. även kul att få ett tack eller så, även om man måste påminna. detaljer, detaljer...
så här med facit i hand kanske en annan motagare, som inte har förmånen att dra in 30 % om året, kunde varit en bättre kandidat. men när saken kommer omkring får man trösta sig med att pengarna kommer AG tillhanda.
---
/MM
#20 Grattis precis!
Då du angett som kvalifikation att man inte får ha varit betalande medlem tidigare, utgår jag tyvärr som deltagare. Lycka till alla nya tävlande :)
Soliga vårhälsningar // Carina
Ps(sst). Du har väl sett mina grupper Café Vitae, Föräldrar och Matlaget?
hahahahaha
så här med facit i hand kanske en annan motagare, som inte har förmånen att dra in 30 % om året, kunde varit en bättre kandidat. men när saken kommer omkring får man trösta sig med att pengarna kommer AG tillhanda.
#19
Nu lämnade jag inget bidrag vännen men perceptionsförmågan är kanske inte på topp?
vännen?
---
/MM
#20
Ärligt talat tycker jag att jag förtjänar det mest. Tillfölr en del, såväl aktierelaterat som en god stämning.
Tack
Mvh market
Visa sida
Ogilla! 4
Gilla!
Ett kortare förtydligande gällande tidpunkten då en motivering skall vara postad;
AG:s interna tidsangivelse gäller.
---
/MM
Inlägget är redigerat av författaren.