OMXS30 18/9
Hej!
Under 772 så säljer jag blankt , målet är 764>>>>>>758.
Om 992 så köper jag målet är 798<<<<<804
OBS! Allt under 992 är negativt idag!
Lycka till/ Nadeem!
Jag tror nog inte vi hittar en tillfällig botten före ca 650. Och då kanske bara för att stoppa innan den riktiga botten kommer, kan dock vara värd en trade för den som vågar då det kan vara tal om en 20-30 % uppgång. Var nästa botten kommer att bli får vi se efter bear rallyt är klart, det avgör ju lite våg räkningen.
De stöd som finns på vägen är fib 0.618 vid 761,
ett tidigare motstånd från 2004 vid 730
Och slutligen 630-650 som varit botten och motstånd flera gånger från 2001-2004.
Sedan bör den verkliga botten komma runt 550-600. Och då baserar jag det på att vi haft en första impuls mellan 2002-2007 och således väntar på slutet av den pågående ABC där vi just nu är i en C:3.
Skulle det inte vara en ABC utan en impuls ner så kommer ju dessa nivåer inte räcka utan vi ska ner under senaste botten och då kommer det verkligen att vara panik på gatorna. "Blood on the streets" som US säger.
"Markets are never wrong - opinions often are"
Ni kanske vill se vad jag utgår ifrån.
"Markets are never wrong - opinions often are"
550!? Wow, det var djupt!
Mvh Fidelio
Same shit - different day......

Visa sida
Ogilla! 0
Gilla!
Hur räknar du nu, tror 992 är lite och ta i men man kan ju alltid hoppas?
Mvh pricken