GeCee´s Skrivlåda 45
Är dags igen för en ny vecka, då tar jag med mig ett uttalande från förra veckan:
ifall OMX når 655 säljer jag mitt och väntar till 666 för att shorta.
Jag shortar härifrån 664 med mål ca 614/16 stopploss 673
se bild.
PS: några skribenter här på AG som säger att vi är inne i en våg C4 dvs, jag ställer mig bakom dessa uttalande och sjunger samma låt.
MVH//GC
Det ser ut som att Imorn blir det någon reaktion, jag väntar på bekräftelse denna gången :-)
Bild GeCee Lines Daily Chart
MVH//GC
OMX 704,04
inte illa att man har prickat dagens top redan från 673
det kliar som bara den i säljfingret:-)
MVH//GC
det är alltid så att när jag försöker och skriva här så börjar jag med en lite resume om vad som hände igår, men jag tar alltid bort det, den ända förklaring till varför är att jag inte nån historiker och gårdagen kan vi alla, och var och en har upplevt det på sitt sätt, varför berrätta.
i framtiden ska vi sikta och det är det är som är interssant.
Den toppen som jag börjar snegla på är 746/7
självklart vinst hemtagningar kommer att färja marknaden idag
nivåer för idag är att kanske vi går ner och stämmer av 703 som är gårdagens topp som jag hade, kan sluta dagen med 708.
Bild på Weekly chart
PS: kan tänka mig att gå in vid 703 med stopploss 700 - för att ifall vi bryter 700 så är 690 som är Bull/bear nivån på en daily chart. kan vara dags att stämma av.
MVH//GC
Daily chart med lite TEXT
MVH//GC

Visa sida
Ogilla! 19
Gilla!
Ja, det gick inte som jag har tänkt mig, ur min position vid 673 och överväger att gå lång snart med mål 703.
jag avvaktar med att ta en position lite till.
703 är nivån som stämmer väldigt bra med tre av mina chart - SQ9, Harmonic, GeCee´s linjer :-).
Bild är en OMX Harmonic, jag siktar mot pivot reverse 703.
MVH//GC