DJIA igen
Provar lite igen. Med tanke på mitt "omvända" track-record så kommer alltså DJIA att fortsätta upp ikväll :-)
mvh
Fibonacci & Elliott --- Vetenskap & Konst
#1 :-)
Betr mina DJIA-intradagsanalyser handlar det om äran och inget annat! :-)
(har de verkliga jaktmarkerna på annat håll)
Tyvärr så verkar mitt omvända track-record spricka idag. Ser att DJIA dyker vilket innebär att jag tycks få rätt. Så synd då....:-)
mvh
Fibonacci & Elliott --- Vetenskap & Konst
Så här blev det. Kanske inte så påjkigt ändå. Men det kräver en så gott som omedelbar nedgång i morrn till 10200-10220. Därefter väntar en upprekyl till gissningsvis 10280 (möjligen högre).
mvh
Fibonacci & Elliott --- Vetenskap & Konst
intressant, men senaste bilden visar OMX
Mvh evia
OMX följer väl pappa DJIA
#4 Äsch då. Nytt försök.
Fibonacci & Elliott --- Vetenskap & Konst
IDH=10287 just nu. Därmed konstaterar jag att räkningen i #6 är felaktig samt att mitt omvända track-record på 100% fortfarande står sig. Blev lite orolig ett tag :-)
mvh
Fibonacci & Elliott --- Vetenskap & Konst
... ma 204 10287,35
ma 9 10296.83
ma 17 10226.97
... jäkligt nära bullish crossover på 5.3.3 intraday på dagchartet...
positivt med noteringar över MA 9...
mojas!
Kanske så här?
:-)
Henrik, alias Herkules
#10 Köper den omgående! :-)
mvh
Fibonacci & Elliott --- Vetenskap & Konst

Visa sida
Ogilla! 1
Gilla!
du.. det där om 100% i trackrecord? ;) är det efter avskrivningar och finansiella poster och goodwill ? Hoppas du förstår jag driver med dig, inte lätt just nu ;)
Och nu har jag läst andra tråden och nu kan vi kanske konstatera att du borde sikta in dig på omvända analyser. Funkar ju fint fint.
Mvh BS_WCI
Inlägget är redigerat av författaren.