ERIC-EWP 6 feb
Oförändrad räkning jämför med 20 jan. Ser ut som det har klarnat lite. I området 19-19,30 under perioden 14-22 feb finns ett kluster av fib nivåer i tre digniteter såväl i tid som i pris.
Alltså: En ganska skarp nedgång ner till en botten som kommer att hålla under flera månader.
Lite tillämpad mojacci-matte ger stödnivå i området 19,30-19,60, vilket kan tyda på att botten redan är nådd (25 jan).
Sammanfattningsvis: Det väntar en uppgång under flera veckor, antingen från nyligen satta botten vid 19,60 kr eller från en ny lägre botten vid som lägst 19,00 kr.
mvh
Fibonacci & Elliott --- Vetenskap & Konst
eric ma m
eric ma d
1# Tack.
Dragspel, jag tror dina anylyser blir mer uppskattade om det medföljer en kommentar.
Mvh Beluga
`#4 bäste B
det har jag hört förrut
men det är faktist så att ett kommentar från mig kan knappast tillföra nåt
jag är yrkesskadad så att jag kör med grafik.
mina bilder ofta består av diverse indikatorer-jag berättar vilka, men de inte är beronde av min vilja, förrutom att jag väljer vissa värden för ma tex, eller när det gäller pitchfork eller retr channel, väljer vissa av mig sedda som viktiga pkter
sen ritas graferna av datorn och varoen kan titta och fundera om eric har en massa vurvor ovanför sig vad det kan betyda. jag kan bara gissa, men det hjälper inte en smack. sen kan erik sjunka eller om så bestämms dra genom alla kurvor så in i helvete
i all välmening
Lite uppdatering och ett trist alternativ. Visserligen gäller #0 fortfarande, men för att tillfredsställa alla olika riktningar så ;-)
Fast egentligen tittade jag på Eric just idag enbart beroende på rapporten i morgon. Känns faktiskt helt förvirrat även för mig just nu, så egentligen borde jag väl inte ha skrivit detta här.
Nåväl, allt kommer att klarna i nästa vecka avsnitt......;-)
mvh
Fibonacci & Elliott --- Vetenskap & Konst

Visa sida
Ogilla! 6
Gilla!
eric w pitchfork