v.18, AG-sentiment
79:e veckan. Hur ska det gå? Rösta och få alla svar du behöver ;-)
Länk till förra veckans undersökning.
Veckans undersökning:
Hur kommer aktiebörsen att gå framöver? (några veckor/månader)
Välj det alternativ som just Du anser vara troligast baserat på vad som helst alltifrån ren gissning till genomarbetad analys. Alla röster är lika värdefulla.
Tack för Din medverkan!
...till motsats vad Peoples popnion.se nu är. Den är relativt sett lite småbaissad.
Jag kan utifrån PO.se säga att trenden är neutral/svagt stigande utifrån det sentiment jag följt där sen någon vecka tillbaka. Det är rätt intressant att se hur sentimentet hos PO.se följer OMX likt ett medelvärde, fast utan någon större lag egentligen.
Inlägget är redigerat av författaren.
ca 67-20=47 till bullarna vid 70 röster. Det är väldans högt det men inte rekord. Kommer AG-panelen för ovanlighetens skull att förutsäga en botten (isf topp) tro?
mvh
PS: Elliott & Fibonacci hälsar att OMX slutar på tresiffrigt år 2006.
Veckouppdatering vid 80 röster. Finns inte mycket att säga annat att det ser otroligt stabilt ut. Förutom v9 & 10 har sentimentet legat på plus hela 2006.
mvh
PS: Elliott & Fibonacci hälsar att OMX slutar på tresiffrigt år 2006.

Visa sida
Ogilla! 3
Gilla!
AG-panelen bullar upp sig igen. Blev en liten dip förra veckan men nu vid 31 röster är det 60-20 till bullarna. Högt men inte rekord.
mvh
PS: Elliott & Fibonacci hälsar att OMX slutar på tresiffrigt år 2006.