Unibet
Hej
Då verkar rekylerna klara ,,,, 700 nästa..
/ Utsikt
Slutkurs: 620 kr
grattis,,, det blev en hyfsad uppgång idag ,,
/Utsikt
Jag missade uppgången genom att jag var (bla) för snål i min limit, men jag tror jag fångar de imorgon. Men tack ändå.
:)
Då var man inne.
Slutkurs 616 kr
Det är väl nu på måndag det stora droppet kommer. ;)
Trevlig helg!
Rättelse:
Slutkurs 613 kr.
Jag var lite för snabb där..
;)
Pontus Lesse, Unibets VD, spår att Unibets spelöverskott kommer att stiga i en högre takt än kostnaderna under 2005. Endast marknadsföringskostnaderna spås följa ökningen i spelöverskott.
MVH
blackout
| Veckans slutkurser: |
| Måndag 608 |
| Tisdag 619 |
| Onsdag 616 |
| Torsdag 613 |
| Fredag 634 |
Då var del sålt i unibet 644 kr - 615kr(inköp) = 29kr *200st = 5800kr vinst exkl curtage
Det gick väl bra det här!?
:)
Varför så bråttom?
Känner mig väldigt osäker på aktien (se inlägg 2#)
Nu är det bra fart i unibet, slutade på 796 kr. Är sugen på att gå in en snabbis imorgon. Högrisk. Jag har fått för mig att efter en split så brukar aktien gå upp, då den blir "billigare" psykologiskt. Eller har jag helt fel för mig att aktier brukar stiga efter split???
16# Tack för dina ord/tankar.
Mvh Beluga
Visa sida
Ogilla! 5
Gilla!
Nu skall ni se att det går åt skogen... ;))) jag har alltid varit skeptiskt till aktier som rör sig fort och mycket på kort tid. Men jag tänkte göra ett undantag och köpa 4 börsposter runt 600kr bara för att stilla min "nyfikenhet" och känna på mitt synsätt/policy om det är rätt eller fel, vi får väl se o hur det går... som sagt en vild chansning och är egentligen emot min policy. men ibland får man lära en gammal hund att sitta..
Nu skall vi se sa raketen till den gamle... nu bär det antingen upp eller ner. på med fallskärmen och inta cockpit!
;)))
10------9------8-----7----6---5---4---3---2--1-0, start!!!!
Kursen är 609 kr nu.
Inlägget är redigerat av författaren.