Grupp: Webmaster

Öppna upp eller stänga....... ner?

0
Ogilla!
8
Gilla!
2005-04-18 20:46:31

.. Det är frågan och kanske blir det både och!

 

Frågan är vad AG vinner på den öppna modellen?

Sidan börjar få likheter med VCW.
En sida där det vimlar av kommentarer på alllting.
Är det det vi vill ha?

Kan man inte bara tillåta betalande medlemmar eller kanske uppmana alla betalande medlemmar att sätta tidsförskjutning tills det oändliga på alla inlägg.

Då blir det ju omöjligt att komma åt sidan utan avgift. Men å andra sidan verkar folk låna medlemmars nic och sedan kladda på.

Inget hindrar ju heller att man betalar och sedan blir en belastning om man får uttrycka sig så.
Borde ändå vara en sida för vuxna individer

0
Ogilla!
5
Gilla!
2005-04-18 21:42:45

detta är de sista jag skriver på ett litet tag förstår att du syftar på mig då, men jag fattar inte att du inte kan säga till själv om det är nåt som stör, kanske du gillar att smyga i buskarna o be om hjälp, fegt isf, tala om var och hur jag inte bör göra eller om nåt jag skrivit inte stämmer enligt dig på nåt sätt, eller saknar du helt nåt pratförmåga, är de fel att säga mycket om man råkar ha mycket ?

kan du berätta exakt hur många komentarer man får ge per dag ?

det är ju sånt som irriterar en del och andra inte, hur ska man göra för att undvika konflykt o få alla nöjda ?

och jämföra med vcv var väl att ta i ! 

Mvh bullen

1
Ogilla!
2
Gilla!
2005-04-18 21:49:12

Kommentarer är ibland överflödiga 

Inlägget är redigerat av författaren.

0
Ogilla!
0
Gilla!
2005-04-18 22:04:34

 

Inlägget är redigerat av författaren.

0
Ogilla!
11
Gilla!
2005-04-18 22:05:48

Öppna upp eller stänga....... ner?

Din rubrik motsäger lite din tanke. Är det inte bättre att tillåta ett ganska fritt flöde av kommentarer och sålla efter eget kynne? Vad blir kvar om allt skall kvalitétestas? Om skvalan censureras blir det inte mycket kvar och udda, intressanta inlägg kommer inte med.

OK, personangrepp och liknande vill väl ingen ha...de kan man vara utan.

Inlägget är redigerat av författaren.

Upp till toppen
Kommentera

 

Tjäna mer pengar på dina aktieaffärer

Bli medlem på Aktieguiden gratis på 30 sekunder.

Som medlem på Aktieguiden kan du:

  • Läsa träffsäkra tips och analyser från duktiga traders
  • Ställa frågor till och chatta med aktieproffs
  • Få gratis tillgång till en över miljon inlägg aktiehandel
  • Skapa egna privata forumgrupper

För att få delta i diskussionerna på Aktieguiden krävs att du verifierar ditt mobilnummer. Läs gärna mer om varför verifiering behövs.

 

Redan medlem? Klicka här för att logga in.