Obducat
Obducat som ju är en extremt volatil aktie är nu nere på en historiskt mycket intressant nivå. Nivån kring 1 kr har nämligen åtskilliga gånger fungerat som språngbräda för mycket kraftiga uppgångar vilket syns tydligt i bifogat månadsdiagram. Kommer vi få se ett liknande beteende även denna gång är nu frågan.
har kuriren kommit fram nu ?
Mvh bullen
Bolagsstämma idag kl 14:00.
Heh, erfarenhetsmässigt har jag svårt att tro det kan komma något positivt ur denna ;P
"Att fela är mänskligt, att skylla på andra är politik."
Ja, ibland har man lite tur också med dessa frimärken.
Jobbigt är väl att det verkar nästan uteslutande vara AVA och NON som köper :( FIP var väl inblandad i de 2 senaste rallyn frimärket hade!
"Att fela är mänskligt, att skylla på andra är politik."
Jag noterar att aktien och BTB skiljer sig i pris. Aktieägare kan alltså sälja sina aktier och köpa BTB, och göra en riskfri vinst, alternativt öka sitt innehav utan att lägga in några pengar.

Visa sida
Ogilla! 1
Gilla!
Har inväntat till den skulle falla till denna nivå, gick in idag med en realtivt liten post på 1,03. Nu blir det lite utav vänta och se strategi ;P
MVH//Tommy
"Att fela är mänskligt, att skylla på andra är politik."