sq swing nr 3
Efter att ha rotat lite, vilket egentligen inte är klart ännu, bland cyklerna är jag benägen att "bitvis tänka om".
Inget är givet, men efter nuvarande oroligheter, skall vi ha nya rörelser. Efter nedgångar kommer givetvis uppgångar. När & hur?
Jag börjar redan nu förbereda entryt nu på fredag 27/7 @ 1.250 där jag går in i Hagge köp-optioner. Det kan bli att jag får fel och att vi går till lägre topp än 1.321,56 och bekräftar med en säljsignal. Men jag ser augusti som en snäll och rekylfri månad och att min tidigare nämnda Gyllene stege till himmelen skall plockas fram igen. Oavsett vilken höjd så ligger mål i tid i ett kluster av datum under vecka 734. Jag tänkte försöka precisera bättre där framme. Mitt potentiella mål i pris för OMXS30 är 1.401. Ett härligt knarkar-rally som anstår en värdig topp-formation!
I övrigt vill jag hänvisa till min användarinfo som Du får om Du klickar på mitt namn. Tack för visat intresse.
Mvh sq52trader
är du utstoppad nu?
Momentum
Får man tycka synd om sig själv?
Här hade jag både top-formationen och även nedgångarna till idag i korn-siktet. Så kommer Ericssons rapport och vänder upp o. ned på både mig och mina grafer. Sedan dess har jag lyckats göra många fel och det är bara att konstatera att gränsen mellan succé & rikedom och katastrof ibland kan vara hårfin. Jag hade ju faktiskt allt detta med i mina beräkningar (nåja vi kom möjligen 10-15 punkter lägre än vad jag då var inne på för idag)
#2 Momentumtrader
Idiotiskt nog inte. Normalt brukar jag alltid ha det. Fick det tokstressat igår, direkt efter inköpen lämnade jag börsen för andra engagemang. Många bollar i luften, och fick inte tid för börsen förrän i natt.
Jag har gått ur possitionerna från igår, felaktiga striker! Jag har tagit förlusterna omgående och hittat nya i samband med börsöppningen idag fredag. Hela caset i ovannämnda analys är nedlagda. Hänvisar till min nya och senaste sq swing nr 4.
Mvh sq52trader
Visa sida
Ogilla! 9
Gilla!
Jag kööööper!
Mvh sq52trader